yatırım

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Mercedes'in Macaristan Yatırımı

Dünyanın önemli otomobil markalarından biri olan Alman Mercedes-Benz'in A ve B sınıfı otomobillerini üretecek yeni fabrikası için Macaristan'ı tercih etmesinin nedeninin 200 milyon avroluk destek olduğu bildirildi.

Fabrikanın açılmasıyla ilgili Macaristan'ın yanı sıra Polonya, Sırbistan ve Romanya'nın da adı geçiyordu.

Macaristan basınında çıkan habere göre, Mercedes en fazla desteği Macaristan'dan aldığı için yeni fabrikasını bu ülkede kuracağı belirtiliyor.

Dev firmalar geliyor: İsveç'ten yatırım atağı

Ericsson, TeliaSonera ve Volvo, Türkiye üzerinden Ortadoğu ve Orta Asya'da yeni bir açılım başlatıyor. 'Türk-İsveç İşbirliği Programı', iki ülkenin 'karşılıklı zenginliğine' çalışacak

İsveç, kralıyla, kraliçesiyle işadamıyla yatırıma geliyor

İsveç Kralı Carl Gustaf'ın Türkiye ziyareti sırasında gelecek işadamları arasında Ericsson Yönetim Kurulu Başkanı Treschow, Telia Sonera Başkanı Igel ve Volvo Başkanı Johnsson da bulunuyor

Haritanın sağına bakan İsveçliler

Aralarında İsveç eski başbakanlarından Carl Bildt'in de bulunduğu İsveç yatırım fonu East Capital, Rusya ve Balkanlar'daki çalışmaları sırasında önemini kavradıkları Türk firmaları nedeniyle yeni bir Türkiye çıkarması yapmaya hazırlanıyorlar. 23 Mart'ta 250 kişilik bir heyetle Türkiye'ye gelip iki günlük bir seminerle Türkiye ilişkilerine yeni bir ivme kazandırmaya çalışacaklar. Kuruluşun 2006 yılında Türk firmalarına kullandıracakları fonun toplamının 425 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam