yasak

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

AB standardından 1 mm küçük kiviye yasak

İngiltere'de, Avrupa Birliği standartlarından sadece 1 milimetre küçük olduğu için bir manavın kivilerini satması yasaklandı.

Daily Mail'in internet sitesindeki habere göre müfettişler, Tim Down adlı manavın, gayet taze olan kivileri dağıtmasına bile izin vermedi.

AB standartlarındaki kiviyle sadece 1 milimetre küçük kendi kivisini iki eline alarak gözle görünür hiçbir fark olmadığını gösteren Down, elindeki 5 bin kiviyi imha etmek zorunda kalacak.

İsviçre Sağı Minareye Karşı

* Camilere minare inşasına karşı referandum düzenlemek için gerekli imza sayısına ulaşıldı

* İsviçre’de, dini bir simge olduğu gerekçesiyle camilere minare yapılmasının yasaklanmasını isteyen aşırı sağcıların, konuyu referanduma götürebilmek için gerekli sayıda imza topladıkları açıklandı. Camilere dini simge olmasının istenmemesi ise referandumun en tuhaf gerekçesi. Bu durum kiliselerdeki haçların da aynı gerekçeyle kaldırılmasının talep edilebileceği yorumlarına neden oluyor.

Geçen yılın mayıs ayında, minare inşasına karşı bir kampanya başlatan Girişim Komitesi Eşbaşkanı ve aşırı sağcı İsviçre Halk Partisi üyesi Ulrich Schlüer, şu ana kadar 103 bin kişiden imza toplamayı başardıklarını söyledi.

İngiltere Sigaranın Dükkânlarda Açıkta Satışını da Yasaklamaya Hazırlanıyor

Sigara yasağı sadece Türkiye'nin değil İngiltere'nin de gündeminde. Londra'nın, gençler arasındaki sigara içme alışkanlığını durdurmak için dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini ve sigara satışı yapan otomatik satış makinelerinin yasaklanmasını gündemine aldığı bildirildi.

Independent gazetesinin haberine göre, Sağlık Bakanlığı 10 sigaralık paketleri de bu hafta yayınlanacak bir kararla yasaklamaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Alan Johnson, İskoçya'nın dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini yasaklayan kararını överken, "Bunu yapmakta haklılar ve biz de aynı şeyi düşünüyoruz." dedi.

İngiliz Gençlerden Alkol İsyanı

Londra’nın yeni Belediye Başkanı Boris Johnson toplu ulaşım araçlarında içki içilmesini yasaklayınca polisle gençler arasında sert çatışmalar çıktı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Türk asıllı çiçeği burnunda Belediye Başkanı Boris Johnson’ın ilk icraatı Londra’yı birbirine kattı. Gazeteci Ali Kemal’ın torununun oğlu olan ve önceki gün tatil yaptığı Fethiye’den İngiltere’ye dönen Johnson, seçim kampanyasında vaat ettiği gibi mayısın son gününden itibaren toplu ulaşım araçlarında alkollü içki tüketilmesini yasakladı.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 9 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam