vize

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

RUSYA VİZESİ

! Şirketimizin Rusya Başkonsolosluguna sizin adınıza başvuru yapma yetkisi vardır.
! Rusya Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Uygulamaktadır.
İşveren olarak Rusya vize başvurusu
• Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Rusya konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış, seyahat detaylarını ve vize talebinizi belirten dilekçe
• Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi
• Vergi Levhasının Fotokopisi
• İmza Sirküleri Fotokopisi
• Yeni Tarihli Faaliyet Belgesi Fotokopisi
• Hesap Cüzdan Fotokopisi
• Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
• Kredi Kartları Fotokopisi

Pasaport Nasıl Alınır?

Pasaport nasıl alınır ? Hangi evraklar gereklidir ?
Aşağıdaki bilgiler, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün sayfasından sadece bilgilendirmek amaçlı alınmıştır.
UMUMA MAHSUS (Lacivert) PASAPORT

Almanya Türklere Vizeyi Kaldırıyor mu?

Almanya gereken yasal düzenlemeyi yaparak yıl sonuna kadar Türklere vizeyi kaldıracak.

Almanya Yüksek İdare Mahkemesi Daire Başkanı Yargıç Dr. Klaus Dienelt, Almanya'nın Türk vatandaşlarına uyguladığı vizeyi kaldıracağını söyledi.

Alman Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Dr. Klaus Dienelt, "Serbest dolaşım Türkler'in 1972'de imzalanan Katma Protokol'den kaynaklanan kazanılmış hakkı. Almanya gereken yasal düzenlemeyi bu yıl sonuna kadar yaparak Türkler'e vizeyi kaldıracak. Bunu bütün AB ülkeleri yapmak zorunda. Yapmayana dava açın" dedi.

VİZE BAŞVURUSU

VİZE ALMAK İÇİN GEREKEN BELGELER

ABD'ye eğitim amacıyla girmek için öğrenci vizesi almanız gerekecektir. ABD'deki kolejiniz, üniversiteniz ya da sponsor kuruluşunuzun size bu amaçla gönderdiği I-20 veya IAP-66 formunu kullanarak Ankara'daki veya İstanbul'daki Amerikan konsolosluğuna vize için başvurun. Bir kaç kurum tarafından kabul edilmiş iseniz, hangisine devam edeceğinize karar verinceye kadar vizeye başvurmayın. Vize başvurunuzu destekleyecek çeşitli belgelere ihtiyacınız olacaktır.

VİZE BAŞVURUSU

Vize (Giriş İzni) nedir?

Çoğunluklu vize olarak bilinen bir ülkeye giriş izni, yabancı bir öğrenci olarak gitmek istediğiniz ülkenin kabul şartlarını ve sürecini ifade eden hukuki bir terim olarak kullanılır. Vize adı üstünde kendi ülkenizdeyken almanız gereken bir giriş iznini ifade eder. Pasaportunuzun bir sayfasına mühür şeklinde yerleştirilen vize, gideceğiniz ülkeye girişinizle birlikte geçerlilik kazanır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BEGELER

Norveç'e gitmek için neler gerekli?

Norveç çalışma bakanlığı, “Türkiye'den vasıflı işçi alımını gerçekleştirme görevinin Norveçli firmalara ait olduğunu söylediği” belirtilen duyuruda, “Bakan, Norveç'te iş arayan kimselerin ilgili eğitime (mühendislik ya da zanaatkarlık gibi) sahip olmaları ve çalışma iznine başvurmadan önce somut bir iş teklifi almış olmaları gerektiğini belirtti” ifadelerine yer verildi.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 4 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam