viyana

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Viyana Diplomat Akademisinde Yüksek Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi Viyana Diplomat Akademisinde öğrencilerinin uluslararası standartlarda eğitim almaları sağlamak için yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla yaptığı anlaşmalara bir yenisini daha ekledi. 20 Öğrenci Viyana Diplomat Akademisine Yüksek Lisans'a Gidiyor.

Dünya diplomasisinin tarihi merkezi olan Viyana’nın 100 yılı aşkın tarihiyle en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Viyana Diplomat Akademisi’yle yapılan anlaşma kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri Viyana’da yaz okuluna katılabilecekler.

Başkonsolos Sedat Önal, Entegrasyon Bakanı Fraunberger ile Görüştü

Türkiye'nin Viyana Başkonsolosu Sedat Önal, Viyana Eyalet Meclisi'nin Sosyal Demokrasi Partisi'nden (SPÖ) Entegrasyon Bakanı Sandra Fraunberger ile Viyana Belediye Sarayı'nda bir araya geldi. Türklerin sorunlarına çözüm arandığı görüşme bir saatten fazla sürdü.

Dün çok kazandıran kuyumculuk, bugün ancak bir-iki aileyi geçindirebiliyor

Kadın, tarih boyunca güzelliğin simgesi olmuştur. Kadının, “en güzel olma” arzusu sanata, zanaata, modaya yön vermiştir. O nedenle, çok sayıda sanatın, zanaatın ve modanın perde arkasında kadının, “güzel görünme” çabası vardır. Kadının güzelliğine güzellik katmak isteyen kuyumculuk zanaatı, kuyumcular aracılığıyla buluşur kadınla.

Viyana Gezisine Devam...

Nerede kalmıştık, en son Gerstner Cafe'de kahve-pasta keyfi ve kahve kültürünün Avrupa'ya nasıl yayıldığından bahsetmiştik. Viyana gezimizin ikinci gününde şehrin meşhur meydanlarından Karlsplatz'a giderek güne başladık. Karlsplatz Viyena Mozart Orkestrasına ev sahiplik yapan MusicVerein (Müzik Klubü) binasına da çok yakın. 1870 yılından beri birçok besteciye, melodiye ev sahipliği yapmış bu tarihi binada müzik dinlerken kendinizi zaman içinde yolculuk yaparken buluyorsunuz. Konser vaktine kadar ilk olarak Belvedere sarayını görmek istedik zira Karlsplatz' dan yürüyerek ulaşılabilirsiniz.

Viyana ...

Batı' nın uçbeyi, asırlar boyunca ünlü bestecileri, yazarları, filozofları barındırmış, çeşitli imparatorlukların, ulusların gelip geçtiği asil kent Viyana...

DİNARSU BAYİLERİNİN NEŞELİ BUDAPEŞTE- VİYANA GEZİSİ

“Dinarsu’nun bayileri Budapeşte-Viyana seyahatine gittiler. Katılımın yüksek olmasından dolayı turlar dört ayrı grup olarak düzenlendi.”

Dinarsu tarafından düzenlenen Budapeşte/Viyana gezisine Bursa Bölgesi (Akzafer A.Ş.), Ankara Bölgesi (Başkent Halıcılık), K.Maraş Bölgesi (Şirikciler Ltd.), Adapazarı Bölgesi (Saralar A.Ş.), İstanbul Bölgesi, Şanlıurfa Bölgesi (Bebe Döşeme Ltd.), Ege Bölgesi (Onur Mensucat Ltd.), Adana Bölgesi (Gizerler A.Ş.), Konya Bölgesi (Gökmenler A.Ş.), Kayseri Bölgesi (Enes Ltd.) ve Erzurum Bölgesi (Ser Halıcılık Ltd.) bayileri katıldılar.

Viyanalı gelin Türkiye’de elçi oldu

‘Milli gelin’ Heidemaria Gürer, bir Türkle evli ilk kadın AB üyeliğimize muhalefet şerhi koyan Avusturya tarafından büyükelçi olarak Türkiye’ye atandı.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 10 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam