üniversite

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Türk-Alman Üniversitesi için ilk adım

Berlin’de bulunan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Eğitim ve Araştırma Bakanı Annette Schavan ile birlikte, İstanbul’da yapılması planlanan Türk-Alman Üniversitesi’nin kuruluş anlaşmasını imzaladı.

BERLİN - Almanya Dışişleri Bakanlığında düzenlenen imza töreninde konuşan Bakan Babacan, Türk-Alman Üniversitesinin, her iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendireceğini ve eğitimli insan kaynağı ihtiyacını karşılayarak, karşılıklı ilişkileri daha da zenginleştireceğini belirtti. Walter Steinmeier ise, Alman ve Türk insanını birbirine daha fazla yakınlaştırmak amacıyla Türkiye’de “Ernst Reuter Girişimi”ni başlattıklarını hatırlatarak, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti ve Bakan Babacan’a hitaben, “Dostum Ali, sen olmasan bürokratik engelleri aşamazdık” dedi.

ÇOMÜ Dünya Üniversiteler Birliğine Resmen Üye Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü (ÇOMÜ) Prof. Dr. Ali Akdemir, geçtiğimiz günlerde Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliği'nin yöneticileri ile biraraya geldi. Bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda resmen üye oldu.

Üyelikle birlikte ÇOMÜ, uluslararası bir üniversite olduğunu ispat ederken, dünyanın 150'yi aşkın ülkesinden 600'ün üzerinde üniversiteyle bağ kurdu.

7 ülkeden 45 öğrenci biraraya geldi

Uşak Üniversitesi Öğrenci Temsil Konseyi ve Uşak Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi'nin hazırladığı “Uluslararası İpek Yolu-Kral Yolu ve Karun Kültür Etkinlikleri Projesi” kapsamında 7 ülkeden Uşak'a gelen 45 üniversite öğrencisi, bahar şenliği etkinliklerine katıldı.

Uşak Üniversitesi öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrenciler Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüp çelenk koydu. Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Özbekistan, Bulgaristan, Yunanistan ve İtalya'dan 24 yabancıyla 20 Türk üniversite temsilcisinin katıldığı “Uluslararası İpek Yolu -Kral Yolu ve Karun Kültür Etkinlikleri Projesi” öğrencileri, daha sonra Turgutlu Mehteran takımıyla İsmetpaşa Caddesi'nde yürüdü.

Genç Türkiye'nin Sesi AP'de Yankılandı

ODTÜ AEGEE-Ankara bünyesinde gerçekleştirilen ve 2005 yılından bu yana devam eden Avrupa'yı Anla(t)mak Projesi, Avrupa Parlamentosu Parlamenteri Vural Öger'in ev sahipliğinde 14 Mayıs 2008'de Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen Kapanış Kokteyli ile sonlandı.

Gün boyu Brüksel'de AB kurumları ve sivil toplum orgutleri ile temaslarda bulunan heyet akşam da Avrupa Parlamentosu'nda projelerini anlatma imkanı buldu. Projeye desteklerinden ve kapanış kokteylinin gerçekleşmesindeki katkılarından ötürü Avrupa Parlamentosu Milletvekili Vural Öger'e, Avrupa Parlamenter Danışmanı Kader Sevinç'e ve TEMSa'yı temsilen Berkan Sağlam'a birer teşekkür plaketi sunulan kokteylde proje lideri Gülece Şenel'in yaptığı sunum ile yapılan çalışmalar da aktarıldı.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 5 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam