sınav

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

ABD Vatandaşlık Sınav Soruları

1986 yılından beri standart olan testin yerini alan yeni sorular, 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren sorulacak. 1 Ekim 2008 tarihine kadar vatandaşlık için başvuran ancak bu tarihe kadar vatandaşlık imtihanına girmeyenlere, halen uygulanan test uygulanacak. 1 Ekim 2008'den sonraki tüm başvurularda vatandaş adayları yeni teste tabi tutulacak.

Almanya’da vatandaşlık sınavı tartışması

Almanya'da Eylül ayında yürürlüğe girmesi beklenen vatandaşlık testi tepki topluyor. Federal İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Peter Altmaier, Meclis’te muhalefet milletvekillerinin konuya ilişkin sorularına yanıt verdi.

IELTS

IELTS sınavı adayların, dinleme, okuma, yazma ve konuşma alanında dil seviyelerini ve becerilerini ölçmeye yönelik bir sınavdır. IELTS’in Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki ayrı modülü vardir. Tüm adaylar aynı Dinleme ve Konuşma testini alırlar. Ancak Okuma ve Yazma bölümlerinde Akademik ve Genel Eğitim soru kitapçıkları farklıdır.

Bu Soruları Bilmeden Alman Vatandaşı Olunmayacak

Almanya’da 1 Eylül’den itibaren, Alman vatandaşı olmak isteyen yabancılar için ülke genelinde vatandaşlık sınavları yapılmaya başlanacak.

Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sınavlarda “Demokraside politika”, “Tarih ve sorumluluk” ile “İnsan ve toplum” başlıkları altında 3 ayrı dalda temel bilgi seviyesinin ölçüleceği bildirildi. Eğitim Alanında Kalite Geliştirme Enstitüsü (IQB) tarafından bu amaçla Berlin’deki Humboldt Üniversitesi’nde 310 soru hazırlandığı, sınava katılan yabancılara bunlardan 33’ünün sorulacağı belirtildi. Soruların her birinin dört şıkkı olacak.

Bu sorular arasından en az 17 soruyu doğru cevaplayanların sınavı kazanmış olacakları, 25 Euro ödenerek girilecek sınavı kazanmanın vatandaşlık için şart olduğu kaydedildi. Sorulacak soruların içeriği ise yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 7 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam