şehir rehberi

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

WALES / BRECON REHBERİ

Birleşik Krallık çatısı altında yer alan Galler ülkesi, kendine has ulusal bir kimlik ve kültürel mirasa sahiptir. Bunun izlerini Welsh dilinde ve geleneklerinde açıkça görmek mümkündür.

Galliler ayrıca, operadan orkestraya, rocktan popa kadar müzik yelpazesinde çok çeşitli yetenekleriyle de ünlüdür.

SHREWSBURY REHBERİ

Shropshire bölgesinin başkenti olarak nitelendirilebilecek Shrewsbury 98,000 nüfusa sahiptir. 1000 yıllık tarihiyle Severn Nehrinin kıvrımlarına kuruludur.Wales sınırı yakınında güzel kırsal bir alanda yer alan Shrewsbury kasabası geniş spor ve eğlence olanaklarının yanısıra güvenli bir eğitim ortamı sunar.

TORQUAY REHBERİ

Torquay Londra'dan 300 km. mesafede Ingiltere'nin Güneybatısında yer alan , yumusak iklimi sebebiyle “Ingiliz Riviera”sı olarak bilinen güzel bir sahil kasabasıdır.

Polisiye roman yazarı Agatha Christienin dogum yeri olan kasaba birlesip genisleyen sehir yapısı sebebiyle Torbay olarak da adlandırılır ve 120,000 nüfusa sahiptir.

SALISBURY REHBERİ

Salisbury, Ingiltere'nin Wiltshire bölgesinde bulunan bir şehirdir.Wilthshire bölgesine bağlıdır ve yine bu bölgeye bağlı, dünyaca ünlü Stonehence'e gitmek isteyenler buradan otobüse binebilirler. Stonehenge Salisbury şehrinin yaklaşık yarım saat dışındadır.

MANCHESTER REHBERİ

İngiltere'nin kuzey batısında yer alan Manchester İngiltere'nin Londra'dan sonra en canlı ve en dinamik kentlerinden biridir. Bu sayede şehirde kültürel ve sosyal aktiviteler, moda ve sanat oldukça ileri düzeydedir.

OXFORD REHBERİ

Oxford Londra'nın merkezinden trenle sadece 60 dakika uzaklıkta , Londra Heathrow havaalanından 60 dakika ve Londra Gatwick Havaalanından sadece 120 dakika uzaklıktadır.

Dunyanın en eski İngilizce konuşulan üniversitesinin ev sahibidir. Oxfordun ünlü üniversitesinin eski binaları şehirde çok güzel bir atmosfer yaratmaktadır.Oxford şehir merkezi, ilginç dükkanları, canlı pazarları, ve çok genis bir yelpazedeki galeri ve müzeleriyle göz alıcıdır. .

LONDRA REHBERİ

Londra, İngilterenin ve Birleşik Krallık'ın başkentidir. Dunyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. 12 milyon nüfusuyla AB'nin en kalabalık kentidir ve 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır .

Hoşgörü ve çeşitliliğin vazgeçilmez bir timsali olan Londra her türlü farklı kültürü, birbiriyle tanışık olmayan, çelişkili davranış biçimini, uyumlu uyumsuz her hayat tarzını rahatlıkla kucaklıyor. Yeryüzünde bir başka kent yok ki, bu kadar çeşitli dinden ve bu kadar çeşitli ırktan insanı aynı coğafyada buluştursun.

EXETER REHBERİ

Exeter güneybatı Ingiltere'dedir ve Devon'ın başkentidir. Exeter eğitim, tıp, din, ticaret ve kültür alanlarında gelişmiş bir şehirdir.

Londra'nın merkezinden iki buçuk saatten az uzaklıkta olan Exeter, kara ve demir yollarıyla tüm İngiltere'ye bağlıdır. Üstelik, Exeter'de hayat pahalılığı başka yerlere göre düşüktür. Exeter baharla birlikte harika bir yuze burunen, Ingiltere'nin yoğunluğu ve karisikligindan arinmis, sokakta birbirini tanimayan insanlarin karsilikli gulumsedikleri, yemyesil güzel bir mekandır.

EASTBOURNE REHBERİ

İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biri olan Eastbourne ülke geneline göre güneşli ve kuru olan iklimi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla öğrenciler için ideal sayılabilir.

Hem canlı ve hareketli, hem de küçük ve güvenli olan bu şehir son yıllara kadar emeklilerin inzivaya çekildiği gözde bir tatil beldesiyken, şimdilerde yabancı ve yerli öğrencilerin favori mekanlarından biri haline geldi.

DEVON REHBERİ

Devonun harika manzarasında huzurlu bir ortamda hem iyi bir öğrenim dönemi hem de iyi bir tatil imkanı bir arada yaşayabilirsiniz.

Exmouth Ingilterenin güneyinde Akdeniz sahillerinin tadında, Palmiye ve limon ağaçları arasında harika bir tatil beldesidir. Muhteşem tropikal iklimi ve bitki örtüsüyle yazın ortalama 25 derece hava sicakliğina sahip bir yerdir .Burası sadece iklimi ve mimarisiyle değil aynı zamanda harika spor olanaklarıyla donatılmıştır.

CAMBRIDGE REHBERİ

Cambridge bozulmamış geniş ve kırsal bir alandır. Bu alanda insanı derinden etkileyen görkemli bir manzara vardır. Hiç şüphesiz ki Cambridge yaşamak, çalışmak ve eğitim almak için çok uygun bir yerdir. Büyük şehir havalı küçük bir yer olan Cambridge yabancı öğrenciler için pek yadırganacak bir özellik taşımaz.

BRIGHTON REHBERİ

Kraliyet Ailesi ile birlikte üst düzey Ingiliz toplumunun, sosyetesinin, aristokratlarının tercihi Brighton'dır. Brighton adeta soyluluğun simgesi haline gelmiştir. Brighton'a her zaman en gözde olarak bakılmıştır. Çünkü birçok spor kulüp merkezlerinin, ünlü restoranların ve en önemlisi Avrupa'nın en hareketli gece hayatının burada olmasıdır.

BOURNEMOUTH REHBERİ

19. yüzyıl ortalarında çeşitli hastalıklara doğal tedavi bulma amacıyla ziyaret editen Bournemouth, günümüzde kumsalları, gece hayatı ve canlı tatil atmosferiyle her yıl 2 milyon turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesi haline geldi. Müzeleri, parkları ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Bournemouth'un popülerliği birçok büyük şirketin de şehre yatırım yapmasına neden oldu.

BATH REHBERİ

Bath, İngiltere’nin batı kısmındaki vadide Avon nehri kenarında güzel bir kenttir. Kentin etkileyici mimarisi -Roma hamamları ve Georgia dönemi balkonları- Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri olmasını sağlamıştır. Antik zamanda bu bölgede yaşayan Keltler kentin sıcak su kaynaklarının kutsal olduğuna inanırlardı; ancak günümüze kadar korunan ünlü tapınakları ve hamamları yapanlar Romalılar'dı.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 5 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam