Norveç hayali

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Norveç hayali İş-Kur'u çökertti

İşsiz gençler il müdürlüklerine akın edince kurumun internet sayfası kilitlendi.

Norveç'in nüfusunun yaşlanması dolayısıyla Türkiye'den 100 bin nitelikli işçi istemesi üzerine işsiz gençler İş Kurumu il müdürlüklerine akın edince kurumun internet sayfası kilitlendi. Bu durum ise İş Kurumu müdürlüklerinde işleri aksattı.

Norveç'e işçi gönderme konusunda kendilerine herhangi bir yazı gelmediğini işsiz gençlere anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İş-Kur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık, ancak gençleri ikna etmekte zorlandıklarını belirtti.

İşsizlerin "Norveç" umudu çabuk söndü!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Norveç çalışma Bakanlığının, "Türkiye’den iş gücü getirme planı olmadığını" açıkladığını duyurdu.
İŞKUR’un İl Müdürlüklerine gönderdiği ve kurum binalarındaki panolara asılan "Norveç Çalışma Bakanlığından Resmi Duyuru" başlığını taşıyan duyuruda, Norveç Çalışma ve Sosyal Kapsama Bakanı Bjarne Hakon Hanssen’in, "Norveç iş gücüne ihtiyaç duyuyor olsa da Norveç hükümetinin bir kısım Türk medyasında belirtildiği gibi Türkiye’den işçi getirme planı yok" dediği kaydedildi.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 6 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam