ULAŞIM

user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Hava Ulaşımı : Türkiye’den Londra’ya uçuş yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Londra’ya yakın 4 havaalanı vardır. Heathrow, Gatwick, Luton ve Stansted. Diğer uluslararası havalanları ise Manchester, Birmingham, Carfdiff, Edinburgh, Glasgow, Belfast ve Aberdeen’dir.

Şehirlerarası Ulaşım

Tren : İngiltere’deki tren servisi Batı Avrupa ülkeleriyle kıyas edilecek olursa daha kötü, pahalı ve çeşitli bilet seçenekleriyle son derece karışıktır. Bunun yanısıra uzun mesafe yol alınacaksa otobüsle yolculuktan çok daha hızlı ve konforludur. Trenler iki ana kategoride toplanırlar: InterCity ve Regional tren servisleri büyük şehirlerde banliyö trenleri gibi servis vermektedirler.

Intercity trenleri İngiltere’nin tüm büyük şehirlerine servis vermektedir. Bunlar hızlı trenler olup durdukları istasyonlar sınırlıdır ve genellikle yiyecek içecek servisi bulunmaktadır.

Regional trenleri genellikle büyük şehirler arasında servis verirler ve daha fazla istasyonda dururlar. Biletler genellikle seyahat etmeden hemen önce tren istasyonlarından alınır ve önceden ayırtma söz konusu değildir.

Otobüs: Özellikle belirli bölgelere servis veren çok sayıda yerel otobüs şirketleri olmasına rağmen ülkenin her yerine servis veren şirket sayısı sınırlıdır. Genelde otobüsle yolculuk daha ucuz olmasına karşın tren seyahatinden daha uzun sürmektedir. Otobüsteki yerler ayırtılabilmekte fakat oturma yerleri önceden ayırtılamamaktadır.

Uçak: İngiltere’de şehirler arası uçuşlar çok pahalı iken, ucuz hava yollarının geçtiğimiz yıllarda fiyatları düşürmesiyle şu anda InterCity tren bileti fiyatlarıyla rekabet halindedir. Şunu unutmamak gerekir ki havaalanından şehir merkezine, şehir merkezinden havaalanına ulaşım bedeli ve havaalanında harcanılan zaman göz önüne alınırsa, çoğu kez harcamadan ve zamandan elde edilecek kar çok azdır.

Destekci Reklam

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam