FRANSA

user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Fransa Cumhuriyeti (Fransızca:République Française) ya da kısaca Fransa, Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andorra ve İspanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.

Başkent : Paris
Resmi dil(ler) : Fransızca
Hükümet : Cumhuriyet
Başkan : Jacques Chirac
Başbakan : Dominique de Villepin
Para Birimi: Fransız Frangı
Konuşulan Diller: Resmi dil Fransızca'dır
Yüzölçümü : 674.843 km²
Nüfus : 63.587.

700
Kişi Başına Düşen Yıllık Gelir : $29.316

İdari bölümler: 22 bölge; Alsace, Aquitaine, Auvergne, Basse-Normandie, Bourgogne, Bretagne, Centre, Champagne-Ardenne, Corse, Franche-Comte, Haute-Normandie, Ile-de-France, Languedoc-Roussillon, Limousin, Lorraine, Midi-Pyrenees, Nord-Pas-de-Calais, Pays de la Loire, Picardie, Poitou-Charentes, Provence-Alpes-Cote d'Azur, Rhone-Alpes

Her bölgesi farklı kültürel zenginliklere sahip güçlü bir tarım ülkesi olan çağdaş Fransa, doğal güzelliklerini korumakta, geleneklerine sahip çıkmakta ve ürünlerinin orijinaliğini değerlendirmektedir. 6 milli park, 126 doğal sit alanı ve 400’den fazla biyolojik ortamı koruma bölgesi bulunmakatadır. Ve dahası tesadüfen Cathares şatoları, Larzac yaylası, Raz zirvesi, Auvergne bölgesinde volkanlar, vs…gibi keşfedeceğınız birçok yer bulumaktadır.

Fransızların yarısı nüfusu 50 000 ‘in üzerinde olan şehirlerde yaşamaktadırlar. Paris ve Paris’in banliyölerinde yaklaşık 10 milyon kişi yaşamaktadır. Fransa’da nüfusu 350 000 ‘in üzerinde olan 12 şehir vardır. Lille, Lyon ile Marsilya ve bunların banliyölerinin her birinde 1 milyondan fazla kişi yaşamaktadır. Metropolleri terk edip orta ölçekli şehirlerde yaşamayı tercih eden Fransızların sayısı gittikçe artmaktadır.

Etrafı 4 denizle çevrili Fransa’nın ( Kuzey ve Manş denizleri, Atlas okyanusu ve Akdeniz) 5500 kilometrelik bir kıyı kesimi vardır : Vahşi kıyılarıyla ünlü Brötanya, uzun plajlarıyla Landes bölgesi ve yıl boyunca güneş gören Akdeniz.

Herkes kendi köyüyle, bölgesiyle, mutfak kültürüyle veya bölgesel « şarabıyla » gurur duymaktadır. Zaten General de Gaulle de bu zenginliği « peynir çeşiti 400'den fazla olan bir ülke nasıl yönetilir ! » şeklinde ifade etmiştir.

Fransa günümüzde dünyanın en güçlü 4. ekonomisine sahip ve hizmet sektörünün 2. ihracatçı ülkesidir.

Fransız yüksek öğrenimi bilim, işletme ve kültür alanlarında öncü bir ulusun bireyelerini yetiştirmektedir. Fransa’nın dünyada elde ettiği başarılar oldukça fazladır...Günümüzde eğitimlerinin tümünü ya da bir kısmını Fransa'da yapmayı seçen yaklaşık 200.000 yabancı öğrenci vardır. Bu öğrenciler kültürleriyle, heyecanlarıyla ve tecrübeleriyle Fransız yüksek öğrenimini zenginleştiriyorlar.

Avrupa’yı keşfetmek isteyenler için Fransa çok iyi bir konumdadır. Avrupa’daki bir çok metropole birkaç saatte ulaşmak mümkündür. Bir hafta sonu tatili veya daha uzun bir seyahat için Amsterdam, Londra, Brüksel, Barselona, Milano gibi şehirler sizleri bekliyor !

FRANSA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI

ACCORD Ecole De Langues
CENTRE INTERNATIONAL D' ANTIBES (CIA)
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS

Destekci Reklam

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 9 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam