müslümanlar

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

İngiltere' de İmamlar Kurulu Oluşturuluyor

İngiltere'de İslam dininin ileri gelen imamlarından oluşan bir kurul, hizmete başlayacak.

Hükümet tarafından maddi olarak desteklenecek bu kurulun kuruluşunun bu hafta ilan edileceği bildirildi.

İslam dini alanında çalışmalar yapan akademisyen kadınların da yer alması beklenen kurulun asıl amacının, şiddete yönelen aşırı uçlardaki düşüncelerin çürütülmesi ve bu tür düşüncelerin yeşermesinin engellenmesi olduğu belirtildi.

İngiliz Bakan: "Avrupa' daki Müslümanlar Kendilerini Nazi Dönemindeki Yahudiler Gibi Hissediyor"

İngiltere'de hükümetin ilk ve tek Müslüman üyesi Şahid Malik, Avrupa'daki Müslümanların kendilerini Nazi döneminde yaşayan Yahudiler gibi hissettiklerini savundu.

Başbakan Gordon Brown tarafından Uluslararası Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı olarak atandığından bu yana İngiliz kabinesinin ilk ve tek Müslüman bakanı olma unvanını taşıyan Malik, İngiltere'de Müslümanlara yönelik giderek büyüyen bir ''düşmanca tutumun'' söz konusu olduğunu belirterek, ''Müslümanlar kendilerini Nazi döneminde yaşayan Yahudiler gibi hissediyor'' dedi.

İsveç'te Cami İzni

İsveç'in güneyindeki Malmö kentinin doğusuna düşen Karlskrona'da yaşayan Müslümanlar, aşırı milliyetçi parti üyesinin de onay vermesiyle belediyeden cami yapımı için izin aldı.

Yerel Blekinge gazetesinin haberine göre, cami yapımı için çalışmalarını 17 yıldır sürdüren Karlskrona'daki Müslüman toplumu, aşırı milliyetçi İsveç Demokratları Partisi'nin belediye meclisi üyesinin de olumlu oy kullanması üzerine amacına ulaşacak.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 5 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam