londra

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Bizans Sergisi' nde Türkiye Yok

Londra’da 25 Ekim’de başlayacak olan serginin adı “Bizantium 330-1453”. Londra Kraliyet Sanat Akademisi ve Atina'daki Benaki Müzesi bu sergiyi ortaklaşa düzenliyor. Sergi Bizans'ın 1000 yılı aşan tarihini gözler önüne serecek.

Kraliyet Akademisi Genel Müdürü Charles Saumarez Smith, serginin amacının Bizans'taki sanat üretiminin farklı safhalarını bir arada gösterebilmek olduğunu söyledi.

Charles Smith, Konstantinopolis'in İstanbul'a dönüşmesi ile sona eren bir dönemi anlatan bu serginin, bazı kesimlerce provakatif bulunursa şaşıracağını söyledi ve şunları ekledi:

LONDRA REHBERİ

Londra, İngilterenin ve Birleşik Krallık'ın başkentidir. Dunyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. 12 milyon nüfusuyla AB'nin en kalabalık kentidir ve 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır .

Hoşgörü ve çeşitliliğin vazgeçilmez bir timsali olan Londra her türlü farklı kültürü, birbiriyle tanışık olmayan, çelişkili davranış biçimini, uyumlu uyumsuz her hayat tarzını rahatlıkla kucaklıyor. Yeryüzünde bir başka kent yok ki, bu kadar çeşitli dinden ve bu kadar çeşitli ırktan insanı aynı coğafyada buluştursun.

İngiltere Sigaranın Dükkânlarda Açıkta Satışını da Yasaklamaya Hazırlanıyor

Sigara yasağı sadece Türkiye'nin değil İngiltere'nin de gündeminde. Londra'nın, gençler arasındaki sigara içme alışkanlığını durdurmak için dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini ve sigara satışı yapan otomatik satış makinelerinin yasaklanmasını gündemine aldığı bildirildi.

Independent gazetesinin haberine göre, Sağlık Bakanlığı 10 sigaralık paketleri de bu hafta yayınlanacak bir kararla yasaklamaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Alan Johnson, İskoçya'nın dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini yasaklayan kararını överken, "Bunu yapmakta haklılar ve biz de aynı şeyi düşünüyoruz." dedi.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 8 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam