TÜBİTAK’tan Avrupa’da eğitim bursu

user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

TÜBİTAK, 20 bilim adamına AB’nin bilim ve teknolojideki referans merkezi olan Joint Research Centre’ın İtalya, İspanya, Belçika, Hollanda ve Almanya’daki enstitülerinde eğitim için burs verecek.

ANKARA - TÜBİTAK 7. Çerçeve Programı Ulusal Koordinatörü Hüseyin Güler, Avrupa Komisyonu’nun Ortak Araştırma Merkezi olan Joint Research Centre’ın (JRC) AB müktesebatının oluşmasına, uygulanmasına ve izlenmesine destek sağlayan bilim ve teknoloji alanında bir referans merkezi olduğunu söyledi.

Güler, Avrupa Komisyonu’nun Ortak Araştırma Merkezi olan Joint Research Centre’ın (JRC) AB müktesebatının oluşmasına, uygulanmasına ve izlenmesine destek sağlayan bilim ve teknoloji alanında bir referans merkezi olduğunu söyledi.

20 Türk araştırmacının 1 yıl süre ile eğitim alacağı JRC Enstitü başvurularının doğrudan enstitülerdeki iletişim yetkilisine yapılacağını kaydeden Güler, araştırmacılara maddi desteğin de TÜBİTAK-BİDEB bursları ile sağlanacağını, burs başvurusunun da TÜBİTAK’a yapılacağını bildirdi.

Güler’in verdiği bilgiye göre, JRC Enstitü Başvuruları için İngilizce olarak hazırlanmış “Niyet mektubu” ve “CV” gerekiyor. JRC Enstitülerine ve TÜBİTAK’a eş zamanlı yapılacak başvurular 29 Şubat 2008 tarihine kadar yapılabilecek. Sonuçlar ise 31 Mayıs’ta açıklanacak.

TÜBİTAK burslarıyla JRC enstitülerinde araştırma yapma imkanı ile ilgili detaylı bilgiye http://www.fp7.org.tr adresinden ulaşılabilecek.

AA

Destekci Reklam

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 11 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam