işsizlik

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

İsveç'teki Kronik İşsizler İşe Zorlanacak

Sosyal Büro'dan Ekonomik Yardım Almak İsteyen İsveç'teki Kronik İşsizlere Daha Ağır Şartlar Geliyor. Hükümetin Yeni Önergesinde, Artık İş Piyasası Politikası Uygulanacağı ve 2 Yıldan Fazla İşsiz Kalanlara Yaptırımlar Uygulanacağı Kaydedildi. Bu Kişilerin Bir Şekle Bir İşe Girmesine Zorlanacağı İfade Edilirken, Sosyal Yardımları Kısma Politikası Güden İsveç'in Sağ Hükümeti, Seçimler Öncesi Vermiş Olduğu Sözlerinin Arkasında Durmaya Devam Ediyor.

Almanya'daki Türklerin Yüzde 43'ü Fakir

Almanya’da yaşayan Türklerin yaklaşık yüzde 43’ünün fakirlik içinde yaşadığı bildirildi. Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Vakfı tarafından hazırlanan “Türk Göçmenler Arasında Fakirlik” başlıklı raporda, Almanya’da yaşayan Türklerin yüzde 42,5’inin, Türk hanelerin de yüzde 44’ünün fakirlik içinde yaşadığı belirtildi.

TAM Vakfı Empirik Araştırmalar Bölüm Başkanı Dr. Martina Sauer ve Göç Araştırmaları Bölüm Başkanı Dr. Dirk Halm tarafından hazırlanan raporda, Almanya’da son dönemde görülen ekonomik iyileşmenin göçmenlere yansımadığı kaydedildi.

Norveç işçi alımını nasıl yapacak?

Norveç´in Türkiye´den 100 bin kişilik iş gücü talebinde olduğu açıklamaları işsiz ve daha iyi bir iş arayan kişiler için umut oldu. Peki bu ülkeye nasıl gidilecek? İşte yanıt:

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Norveç çalışma Bakanlığının, ´´Türkiye´den iş gücü getirme planı olmadığını´´ açıkladığını duyurdu.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 4 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam