gida

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Gıda İsrafı İngiltere'de Yeni bir Tüketim Modeli Yarattı

Artan gıda fiyatları ve buna bağlı çatışmalara çözüm aranırken İngiltere'de had safhaya ulaşan gıda israfı yeni bir yaşam tarzı yarattı. Çöpe atılan ambalajı açılmamış yiyecekler ve az kullanılmış ürünler bazı İngilizler için geçim kapısı oldu.

Çöp konteynırlarını takip ederek geçimini sağlayanlar, bu işi siyasi görüşleri gereği yaptıklarını söylüyor.

Gıda fiyatlarındaki artışın kriz yolunda ilerlediği günlerde, İngiliz tüketicisi satın aldığı yiyeceklerin 3'te 1'ini ambalajını dahi açamadan çöpe atıyor.

İngiltere’de gıda enflasyonu cep yakıyor

İngiltere’de gıda enflasyonu yüzde 19.1’e yükselirken, aileler yiyecekleri için 1000 sterlin daha fazla harcamak zorunda kaldılar.

LONDRA - Daily Mail’in Yaşam Maliyeti Endeksine göre, gıda fiyatlarındaki artış Nisan ayındaki yüzde 15.5 oranından yüzde 19.1’e 3.6 puanlık bir artış gösterirken, uzmanlar baskının azalacağına dair bir işaretin de bulunmadığını vurguladı.
Haberin devamı

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam