gencler

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

İngiltere Sigaranın Dükkânlarda Açıkta Satışını da Yasaklamaya Hazırlanıyor

Sigara yasağı sadece Türkiye'nin değil İngiltere'nin de gündeminde. Londra'nın, gençler arasındaki sigara içme alışkanlığını durdurmak için dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini ve sigara satışı yapan otomatik satış makinelerinin yasaklanmasını gündemine aldığı bildirildi.

Independent gazetesinin haberine göre, Sağlık Bakanlığı 10 sigaralık paketleri de bu hafta yayınlanacak bir kararla yasaklamaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Alan Johnson, İskoçya'nın dükkânlarda sigara paketlerinin sergilenmesini yasaklayan kararını överken, "Bunu yapmakta haklılar ve biz de aynı şeyi düşünüyoruz." dedi.

İngiliz Gençlerden Alkol İsyanı

Londra’nın yeni Belediye Başkanı Boris Johnson toplu ulaşım araçlarında içki içilmesini yasaklayınca polisle gençler arasında sert çatışmalar çıktı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Türk asıllı çiçeği burnunda Belediye Başkanı Boris Johnson’ın ilk icraatı Londra’yı birbirine kattı. Gazeteci Ali Kemal’ın torununun oğlu olan ve önceki gün tatil yaptığı Fethiye’den İngiltere’ye dönen Johnson, seçim kampanyasında vaat ettiği gibi mayısın son gününden itibaren toplu ulaşım araçlarında alkollü içki tüketilmesini yasakladı.

Almanya'daki Türk gençlerinin karnesi zayıf

Almanya'daki Türk gençlerinin en önemli sorunları eğitim ve işsizlik. Almanya'da da iş bulmanın yolu iyi eğitimden geçiyor. Ancak Alman ortaöğretim kurumlarında...

Ülkedeki Türklerin yarıdan fazlası lise diploması alamıyor, bir meslek sahibi olamıyor. Öğrencilere göre bu başarısızlığın altında kültürel farklılıklar yatıyor.

Cihan Günsu: "Sorun anne ve babalarda bence. Gençler de öğrenmek istemiyor"
Şefika Şimşek: "Çocukların diploma alamamasında sorun çok çeşitli. Ev içinde ayrı bir dünyada olmaları, kültür farklılıkları"

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam