Fransa

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Fransa' da Nükleer Kaza

Fransa'daki Tricastin Nükleer Santrali'nde 15 gün aradan sonra dün meydana gelen ikinci kazada, 100 görevliye radyasyon bulaştı.

Santral yöneticilerinin açıklamasına göre, bakıma alınan reaktörlerden birinin bulunduğu binada bir borudan radyoaktif toz sızıntısı meydana geldi.

129 işçi kazadan hemen sonra hastaneye kaldırıldı. İşçilerin 100'üne, izin verilen yıllık limitlerin 40'ta 1'i kadar radyasyon bulaştığı belirlendi.

Santral yönetimi, kazanın vahim olmadığını bildirdi.

AB’nin yeni dönem başkanı Fransa

PARİS - Fransa, 6 ay sürecek AB dönem başkanlığı görevinde, öncelikle AB’nin yeni anayasası Lizbon Anlaşması’nın İrlanda’daki referandumda reddedilmesinin doğurduğu krizden çıkış yolunun belirlemeye çalışacak. Fransa’nın önemli diğer iki gündem maddesi de AB-NATO işbirliğinin geliştirilerek AB savunmasının güçlendirilmesi ve “Akdeniz İçin Birlik” projesinin geniş katılımla hayata geçirilmesi.

Diplomatik kaynaklar, Fransa’nın AB-NATO işbirliğinde ve Akdeniz İçin Birlik projesinde istediği sonuçlara ulaşmasının büyük ölçüde Türkiye’ye dayandığını belirtirken, AB enerji politikasının başarısında da Türkiye’nin önemini artırdığına dikkati çekiyor.

Avrupa'da üniversite okumak hayal değil

Avrupa'daki üniversitelerde, ABD'ye kıyasla birkaç kat daha ucuza okumak ve yaşamak mümkün. Ancak, öğrencilerin Türkiye'de ÖSS'ye girmek, dört yıllık bir üniversiteye yerleştirilmiş olmak gibi değişik şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye'de çeşitli nedenlerle istediği bölümlerde okuma imkanı bulamayan öğrenciler için Avrupa üniversiteleri çok zengin bir alternatif sunuyor. Almanya, Avusturya Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde, dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında gösterilen saygın üniversitelerde, hem yıllık 400-500 euro okul ve aylık 200-300 euro yaşam masrafıyla, hem de inançlara saygılı, bilime değer verilen bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuluyor. Türk öğrencilerden, ÖSS'ye girmiş, 4 yıllık bir fakülteye yerleştirilmiş olmak gibi bazı şartlar isteyen Avrupa üniversiteleri ile ilgili mutlaka bir bilene danışmak ve bu alternatifi unutmamak gerekiyor.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 7 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam