enflasyon

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Krizde en kötü dönem atlatıldı mı?

Dünyanın belli başlı borsaları Mart’ın üçüncü haftasından bu yana yükseldi. Bu değer artışı, 21 Mart’ta krizin en kötü kısmının geride kaldığını belirten ünlü analist Richard Bove’u, şimdilik haklı çıkarıyor.

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen borsaları Mart’ın üçüncü haftasından bu yana kayda değer bir şekilde yükseldi. Borsalarda yaşanan bu değer artışı, Avrupa borsaları ve Tokyo’da yükselişin başladığı 19 Mart’tan 2 gün sora, 21 Mart’ta kredi krizinin en kötü kısmının geride kaldığını belirten ünlü bankacılık analisti Richard Bove’u ve Bove gibi düşünenleri şimdilik haklı çıkarıyor.

İngiltere’de gıda enflasyonu cep yakıyor

İngiltere’de gıda enflasyonu yüzde 19.1’e yükselirken, aileler yiyecekleri için 1000 sterlin daha fazla harcamak zorunda kaldılar.

LONDRA - Daily Mail’in Yaşam Maliyeti Endeksine göre, gıda fiyatlarındaki artış Nisan ayındaki yüzde 15.5 oranından yüzde 19.1’e 3.6 puanlık bir artış gösterirken, uzmanlar baskının azalacağına dair bir işaretin de bulunmadığını vurguladı.
Haberin devamı

2007'de Rusya ekonomisi

Bu defaki sorum şu: Rusya’daki gelişmelerin Türkiye’yi 2007’de olumsuz yönde etkileyecek sonuçlar doğurması söz konusu olabilir mi?

Önce Rusların ne düşündüğüne göz atalım. 2006 yılı aralık ayında “Kamuoyu Vakfı” tarafından yapılan Rusya ölçüsünde bir anketten aşağıdaki sonuçlar elde edilmiş:

1) Ankete katılanların yüzde 59'u 2006'yı kendileri için başarılı bir yıl olarak görürken yüzde 39’u zor geçtiğini söylemiş

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam