eğitim

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

NORVEÇ BAYANLAR İÇİN DAHA FAZLA AKADEMİK POZİSYON AÇIYOR

Norveç, Akademik Kadrolarda Daha Çok Bayanın Yer Almasını Sağlayacak Yasa Tasarısı İçin Düğmeye Bastı. Araştırma ve Yüksek Öğretim Bakanı Tora Aasland, Avrupa'daki Bayan Akademik Pozisyonları Hakkındaki Kanunların Tersine, Norveç'teki Üniversitelerde Bayanlar İçin Daha Fazla Akademik Kadro Açmak İstediklerini Belirtti.

DİL EĞİTİMİ

Dil Eğitimi Size Göre mi?

Amerika'da dil eğitimi almaya karar vermeden önce kendinize bazı sorular sormalısınız:

Yeterli zamanınız var mı?

Dil eğitimi veren kuruluşlar genellikle kur sistemiyle çalıştıklari için eğitim alacağınız süreye kendiniz karar verebilirsiniz. Eğer İngilizce'yi hiç bilmiyor ya da az biliyorsanız, size gerekecek süre en az 8-9 aydır. Bu sürenin 10-12 ay gibi bir süreye çıkması eğitiminizi daha yararlı hale getirebileceği gibi gerekli de olmayabilir. Dil eğitimi almanız gereken süreyi kesin olarak belirlemek kolay değildir.

GİDERLER

Birleşik Krallık' ın diğer yurtdışı eğitim merkezlerine göre en büyük avantajı eğitim süresinin daha kısa olması ve bunun maliyetlere yansımasıdır. Üniversite eğitimi 3 yıl, master programları ise genellikle 1 yıl sürelidir. Programlarda karşılaşacağınız ücretler ise ortalama değerlerle asağıda belirtilmektedir:

KONAKLAMA

Uluslararası ögrencilere uzun yıllar ev sahipliği yapmış olan Birleşik Krallık'ta çok çeşitli, güvenli ve uygun fiyatlı konaklama alternatifi mevcuttur. Eğer Birleşik Krallık' a ilk gelişiniz ise sizin için doğru seçim dil okulunuzun / üniversitenizin size önereceği konaklama alternatifi olacaktır.

Bunun avantajları: Okuyacağınız yere yakın bir yerde konaklayacak olmak diğer öğrencilerle daha kolay iletişim kurmak güvenli bir çevrede yaşayacak olmak olarak sıralanabilir.

Konaklama ile ilgili aylık ortalama ücretler:

DİL EĞİTİMİ

İngiltere, İngilizce öğretmek konusunda gelenekselleşmiş bir seçkinliğe sahiptir. Dünyada dil öğretmek konusunda izlenen yöntemler konusunda da hep başı çekmiştir. British Council “English UK” olarak adlandırılan programı ile İngiltere’de yaklaşık 330 kadar okulun verdiği servislerin kalitesini garantiler. Bunun anlamı; onaylanmış bir okul seçtiğiniz zaman eğitiminiz doğru eğitim almış öğretmenler tarafından doğru şekilde işletilen ve güvenli bir yerde eğitim alacağınızdır.

Hollanda'da Burs İmkanları

Hollanda hükümeti, Hollanda yüksek öğrenimi, diğer ülkelerden gelen öğrencilere ve profesyonel kariyer sahibi olanlara mümkün olduğunca girilebilir hale getirmek için girişimlerde bulunuyor.

Sübvanse Edilen Eğitim

Hollanda’da yüksek öğrenimi sübvanse ediliyor. Bunun anlamı eğitim masraflarının, özellikle İngiltere ve Amerika’ya göre, oldukça düşük tutulabileceği anlamına geliyor.

Avrupa'da üniversite okumak hayal değil

Avrupa'daki üniversitelerde, ABD'ye kıyasla birkaç kat daha ucuza okumak ve yaşamak mümkün. Ancak, öğrencilerin Türkiye'de ÖSS'ye girmek, dört yıllık bir üniversiteye yerleştirilmiş olmak gibi değişik şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye'de çeşitli nedenlerle istediği bölümlerde okuma imkanı bulamayan öğrenciler için Avrupa üniversiteleri çok zengin bir alternatif sunuyor. Almanya, Avusturya Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde, dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında gösterilen saygın üniversitelerde, hem yıllık 400-500 euro okul ve aylık 200-300 euro yaşam masrafıyla, hem de inançlara saygılı, bilime değer verilen bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuluyor. Türk öğrencilerden, ÖSS'ye girmiş, 4 yıllık bir fakülteye yerleştirilmiş olmak gibi bazı şartlar isteyen Avrupa üniversiteleri ile ilgili mutlaka bir bilene danışmak ve bu alternatifi unutmamak gerekiyor.

Türk-Alman Üniversitesi için ilk adım

Berlin’de bulunan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Eğitim ve Araştırma Bakanı Annette Schavan ile birlikte, İstanbul’da yapılması planlanan Türk-Alman Üniversitesi’nin kuruluş anlaşmasını imzaladı.

BERLİN - Almanya Dışişleri Bakanlığında düzenlenen imza töreninde konuşan Bakan Babacan, Türk-Alman Üniversitesinin, her iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendireceğini ve eğitimli insan kaynağı ihtiyacını karşılayarak, karşılıklı ilişkileri daha da zenginleştireceğini belirtti. Walter Steinmeier ise, Alman ve Türk insanını birbirine daha fazla yakınlaştırmak amacıyla Türkiye’de “Ernst Reuter Girişimi”ni başlattıklarını hatırlatarak, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti ve Bakan Babacan’a hitaben, “Dostum Ali, sen olmasan bürokratik engelleri aşamazdık” dedi.

Almanya'daki Türk gençlerinin karnesi zayıf

Almanya'daki Türk gençlerinin en önemli sorunları eğitim ve işsizlik. Almanya'da da iş bulmanın yolu iyi eğitimden geçiyor. Ancak Alman ortaöğretim kurumlarında...

Ülkedeki Türklerin yarıdan fazlası lise diploması alamıyor, bir meslek sahibi olamıyor. Öğrencilere göre bu başarısızlığın altında kültürel farklılıklar yatıyor.

Cihan Günsu: "Sorun anne ve babalarda bence. Gençler de öğrenmek istemiyor"
Şefika Şimşek: "Çocukların diploma alamamasında sorun çok çeşitli. Ev içinde ayrı bir dünyada olmaları, kültür farklılıkları"

ÇOMÜ Dünya Üniversiteler Birliğine Resmen Üye Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü (ÇOMÜ) Prof. Dr. Ali Akdemir, geçtiğimiz günlerde Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliği'nin yöneticileri ile biraraya geldi. Bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda resmen üye oldu.

Üyelikle birlikte ÇOMÜ, uluslararası bir üniversite olduğunu ispat ederken, dünyanın 150'yi aşkın ülkesinden 600'ün üzerinde üniversiteyle bağ kurdu.

Viyana Diplomat Akademisinde Yüksek Lisans

Bahçeşehir Üniversitesi Viyana Diplomat Akademisinde öğrencilerinin uluslararası standartlarda eğitim almaları sağlamak için yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla yaptığı anlaşmalara bir yenisini daha ekledi. 20 Öğrenci Viyana Diplomat Akademisine Yüksek Lisans'a Gidiyor.

Dünya diplomasisinin tarihi merkezi olan Viyana’nın 100 yılı aşkın tarihiyle en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Viyana Diplomat Akademisi’yle yapılan anlaşma kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri Viyana’da yaz okuluna katılabilecekler.

EURO<26 Avrupa Birliği Gençlik İndirim Kartı

Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Komisyonu tarafından resmi olarak tanınan tek gençlik indirim kartı EURO<26, 41 ülkede 4,3 milyon kart sahibine, 1.000.000’dan fazla noktada indirim ve özel imkanlar sağlıyor.

EURO<26 Gençlik İndirim Kartı ülkemizde Habitat İçin Gençlik Derneği tarafından destekleniyor. Böylece gençliğin iletişim ağı web siteleri, gençlik dergileri, gençlik değişimleri ve farklı uluslararası projeleriyle ilgili hem ulusal hem de Avrupa’daki süreçlerden haberdar olması hedefleniyor. EURO<26 Gençlik İndirim Kartı, indirim ve özel avantajlar gibi hizmetleri ile 26 yaşın altındaki tüm gençlerin yaşam seçenekleri hakkında bilgilenmesini, dünyayı keşfetmelerini ve Avrupa’da gerçek birer vatandaş olmalarını teşvik ediyor.

Başkonsolos Sedat Önal, Entegrasyon Bakanı Fraunberger ile Görüştü

Türkiye'nin Viyana Başkonsolosu Sedat Önal, Viyana Eyalet Meclisi'nin Sosyal Demokrasi Partisi'nden (SPÖ) Entegrasyon Bakanı Sandra Fraunberger ile Viyana Belediye Sarayı'nda bir araya geldi. Türklerin sorunlarına çözüm arandığı görüşme bir saatten fazla sürdü.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 7 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam