dünya

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Dünya Ekonomisi batakta...

Ciddi bir ekonomik krizin varlığı yadsınamaz bir gerçek.

-Karlılık oranlarında düşüş devam ediyor.

-Yatırımlar kısılıyor.

-Stoklar elde birikiyor.

-Ve bakıyoruz, dünya borsaları sürekli bir düşme eğiliminde.

-Gerek ülkemizde olsun ve gerekse de dünyanın farklı coğrafyalarında olsun, mali gücü zayıf işletmeler iflas ediyor.

-Küçük ölçekli işletmeler kepenklerini indiriyor.

-Büyük tekeller işçi çıkartıyor.

-Çok uluslu şirketler fabrikalarını kapatıyor.

-Geçen yılı hatırlayınız.

-ABD'de başlayan 'mortgage krizini'.

-Yüz binlerce çalışanın işine son verilmişti.

Kanada Dünya Sıralamasında Birinci

Son birkaç yıldır Birleşmiş Milletlerin yaptığı araştırmalar Kanada’nın yaşamak için dünyadaki en iyi yer olduğunu ortaya koymuştur. Her yıl yapılan bu araştırma 174 ülkede, 200’ün üzerinde gösterge kullanarak ülkelerdeki yasam kalitesini değerlendirmektedir. Kanada özellikle, eğitimde ulaştığı kalite, yüksek yaşam beklentileri (Evrensel sağlık sisteminden dolayı), suç ve şiddet oranlarının azlığı ile yüksek puanlar kazanmıştır.

Buna ek olarak, temiz ve güvenli olan, zengin kültürel aktivite imkanlarına sahip ve cazip yasam tarzı sunan Kanada’nın en büyük şehirlerinden Vancouver, Toronto ve Montreal, yasamak ve çalışmak için dünya kalitesindeki şehirler olarak tanınmışlardır.

Krizde en kötü dönem atlatıldı mı?

Dünyanın belli başlı borsaları Mart’ın üçüncü haftasından bu yana yükseldi. Bu değer artışı, 21 Mart’ta krizin en kötü kısmının geride kaldığını belirten ünlü analist Richard Bove’u, şimdilik haklı çıkarıyor.

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen borsaları Mart’ın üçüncü haftasından bu yana kayda değer bir şekilde yükseldi. Borsalarda yaşanan bu değer artışı, Avrupa borsaları ve Tokyo’da yükselişin başladığı 19 Mart’tan 2 gün sora, 21 Mart’ta kredi krizinin en kötü kısmının geride kaldığını belirten ünlü bankacılık analisti Richard Bove’u ve Bove gibi düşünenleri şimdilik haklı çıkarıyor.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam