avusturya

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

Avrupa'da üniversite okumak hayal değil

Avrupa'daki üniversitelerde, ABD'ye kıyasla birkaç kat daha ucuza okumak ve yaşamak mümkün. Ancak, öğrencilerin Türkiye'de ÖSS'ye girmek, dört yıllık bir üniversiteye yerleştirilmiş olmak gibi değişik şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye'de çeşitli nedenlerle istediği bölümlerde okuma imkanı bulamayan öğrenciler için Avrupa üniversiteleri çok zengin bir alternatif sunuyor. Almanya, Avusturya Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde, dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında gösterilen saygın üniversitelerde, hem yıllık 400-500 euro okul ve aylık 200-300 euro yaşam masrafıyla, hem de inançlara saygılı, bilime değer verilen bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuluyor. Türk öğrencilerden, ÖSS'ye girmiş, 4 yıllık bir fakülteye yerleştirilmiş olmak gibi bazı şartlar isteyen Avrupa üniversiteleri ile ilgili mutlaka bir bilene danışmak ve bu alternatifi unutmamak gerekiyor.

Avusturyalılar Türkleri geri kalmış ve saldırgan saniyor

Cumhurbaşkanı Gül’ün Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer onuruna verdiği yemek için önceki akşam Çankaya Köşkü’ndeydik. Bu vesileyle, Fischer’e refakat eden heyet üyeleriyle konuşma fırsatı bulduk.
Konuştuğumuz konuların başında tabii ki “kapatma davası” geliyordu. Ancak bunu sona bırakıyorum. Önce bir bankacı ve bir bilişim profesörüyle yaptığım sohbet sırasında ifade ettikleri diğer bazı görüşleri aktarmak istiyorum.

Avusturya’nın yapı marketi devi Baumax, Türkiye’de 10 mağaza açacak

Viyana – Güneydoğu Avrupa’nın en büyük yapı marketler zinciri marketi Baumax, Türkiye’yi yeni yatırım üssü olarak belirledi. Avusturya kökenli yapı marketi Baumax, iki yıl içinde Türkiye’de 10 mağaza açacak.

Bauhaus, Praktiker, Tekzen ve Koçtaş’tan sonra, dört yıldır Türkiye pazarını izleyen Avusturyalı Baumax da sektöre dâhil oluyor. Büyüme stratejisini özellikle Doğu ve Güney Avrupa üzerinde yoğunlaştıran Baumax’ın Avusturya'nın yanı sıra Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Macaristan, Hırvatistan, Bulgaristan ve Romanya'da toplam 130 marketi bulunuyor.

Dün çok kazandıran kuyumculuk, bugün ancak bir-iki aileyi geçindirebiliyor

Kadın, tarih boyunca güzelliğin simgesi olmuştur. Kadının, “en güzel olma” arzusu sanata, zanaata, modaya yön vermiştir. O nedenle, çok sayıda sanatın, zanaatın ve modanın perde arkasında kadının, “güzel görünme” çabası vardır. Kadının güzelliğine güzellik katmak isteyen kuyumculuk zanaatı, kuyumcular aracılığıyla buluşur kadınla.

Avusturya kendisini sorguluyor: Bize ne oluyor?

Yukarı Avusturya’nın Amstetten kentinde bir babanın öz kızını 24 yıl boyunca evin bodrumunda yaptığı gizli bölmede hapsetmesi, ülkede şok etkisi yaptı. Son iki yılda benzer üç vakayla sarsılan Avusturya, bu olayla birlikte kendini sorgulamaya başladı.

Babasından 7 çocuk dünyaya getiren Elisabeth’in (42) dramı, büyük kızı Kerstin’in (19) ağır hastalanarak hastaneye kaldırılması üzerine anlaşıldı. 73 yaşındaki baba Josef Fritzl, tutuklanarak hapse atıldı. Elisabeth ve altı çocuğu Amstetten’de bulunan klinikte tedavi görüyor.

Viyana Gezisine Devam...

Nerede kalmıştık, en son Gerstner Cafe'de kahve-pasta keyfi ve kahve kültürünün Avrupa'ya nasıl yayıldığından bahsetmiştik. Viyana gezimizin ikinci gününde şehrin meşhur meydanlarından Karlsplatz'a giderek güne başladık. Karlsplatz Viyena Mozart Orkestrasına ev sahiplik yapan MusicVerein (Müzik Klubü) binasına da çok yakın. 1870 yılından beri birçok besteciye, melodiye ev sahipliği yapmış bu tarihi binada müzik dinlerken kendinizi zaman içinde yolculuk yaparken buluyorsunuz. Konser vaktine kadar ilk olarak Belvedere sarayını görmek istedik zira Karlsplatz' dan yürüyerek ulaşılabilirsiniz.

Häupl, "Bugün İslam’a karşı olanlar, 60 yıl önce Yahudilere karşı olanlarla aynı düşüncede"

Viyana - Irka dayalı siyaset yapan partileri eleştiren Viyana Belediye Başkanı Michael Häupl, maalesef Viyana’da bu insanların da yaşadığını ve ırkçı sebeplerden dolayı yabancılara kin duyduklarını belirterek, bugün İslam’a karşı olanların, 60 yıl önce Yahudilere karşı olanlarla aynı düşüncede olduğunu söyledi.

Viyana Belediye Sarayı’ndaki makamında Zaman Gazetesi’ne özel mülakat veren Başkan Michael Häupl, Avusturya siyasetindeki son gelişmeler, Avusturya’da yaşayan göçmenlerin sorunları ve Euro 2008 ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

DİNARSU BAYİLERİNİN NEŞELİ BUDAPEŞTE- VİYANA GEZİSİ

“Dinarsu’nun bayileri Budapeşte-Viyana seyahatine gittiler. Katılımın yüksek olmasından dolayı turlar dört ayrı grup olarak düzenlendi.”

Dinarsu tarafından düzenlenen Budapeşte/Viyana gezisine Bursa Bölgesi (Akzafer A.Ş.), Ankara Bölgesi (Başkent Halıcılık), K.Maraş Bölgesi (Şirikciler Ltd.), Adapazarı Bölgesi (Saralar A.Ş.), İstanbul Bölgesi, Şanlıurfa Bölgesi (Bebe Döşeme Ltd.), Ege Bölgesi (Onur Mensucat Ltd.), Adana Bölgesi (Gizerler A.Ş.), Konya Bölgesi (Gökmenler A.Ş.), Kayseri Bölgesi (Enes Ltd.) ve Erzurum Bölgesi (Ser Halıcılık Ltd.) bayileri katıldılar.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 1 kullanıcı ve 10 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam