alman

  • warning: Creating default object from empty value in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table 'cagdas_eu.eu_captcha_points' doesn't exist query: SELECT module, captcha_type FROM eu_captcha_points WHERE form_id = 'user_login_block' in /home/eu/domains/ihya.eu/public_html/modules/captcha/captcha.inc on line 60.

İşte Alman Vatandaşlık Testi Soruları

Almanya'da bundan böyle vatandaşlığa geçmek isteyenler, ülke genelinde uygulamaya girecek olan bir "Vatandaşlık Testi"nden geçmek zorunda. Toplam 310 soru arasından tesadüfen seçilecek 33 sorunun 17'sini doğru cevaplayanlar, testte başarılı olup vatandaş olmaya hak kazanacak.

ALMANYA'da federal hükümet, 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren ülke genelinde bir vatandaşlık testinin uygulanmaya başlanmasını kararlaştırdı. Toplam 310 soruluk bir soru kitapçığının hazırlandığı ve bunun vatandaşlığa geçmek isteyen herkese dağıtılacağı açıklanırken, 310 soru içinden 33 soru seçileceği bildirildi. Vatandaşlığa geçiş için alınan ücret 255 Euro, teste giriş ise 25 Euro.

Sorular belli

"Fransa Türkiye' ye Muhtaç"

Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Hüseyin Bağcı, Fransa'nın global bir rol üstlenmek istemesi durumunda Türkiye'ye muhtaç olduğunu söyledi.

Alman Hanns Seidel Vakfı tarafından Münih kentinde düzenlenen ve Fransa'nın yeni dış politikasının ele alındığı bir toplantıda konuşan Bağcı, Fransa'nın ve AB'nin özellikle Ortadoğu'da global bir politikayı Türkiye olmadan yürütemeyeceğini belirtti.

Bağcı, AB üyeliği yerine önerilen "imtiyazlı ortaklığı" da Türkiye'nin hiçbir zaman kabul etmeyeceğini ifade ederek, "Türkiye hiçbir zaman aynı hak ve sorumluluğa sahip ortaklık dışındaki bir formül ya da sıfatı kabul etmeyecektir" diye konuştu.

Almanların çoğu, vatandaşlık sınavında sorulan soruları yanıtlayamadı

Almanların çoğu, Alman vatandaşı olmak isteyen yabancılar için 1 Eylülden itibaren uygulanacak vatandaşlık sınavındaki soruları yanıtlayamadı.

Bazı Alman televizyonları ve gazeteleri tarafından sokakta yapılan araştırmalarda halkın çoğu, kendilerine yöneltilen vatandaşlık sınavı sorularına doğru cevap veremedi.

Bild gazetesinin internet sayfasında video görüntüleriyle yayımlanan bir araştırmada, "Norveç, Bulgaristan, İspanya ve Lüksemburg'dan hangisinin Almanya'nın komşu ülkesi olduğu" sorusuna hiçbir vatandaş Lüksemburg doğru cevabını veremezken, genç bir kız Lüksemburg'un devlet olduğunu bile bilmediğini söyledi.

Destekci Reklam

İçeriği paylaş

Gezinti

Kullanıcı girişi

Destekci Reklam

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 8 ziyaretçi çevrimiçi.

Destekci Reklam